Jaki jest okres użytkowania materaców piankowych?

materac piankowy 160x200Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić nowe piankowe materace 180×200 powinny zwrócić szczególną uwagę na ich okres użytkowania. W przypadku materacy piankowych jest to niesłychanie ważny element, któremu należy poświęcić sporo uwagi.

O czym należy pamiętać?

Materac piankowy 160×200 jest bardzo podatny na niewłaściwe użytkowanie. Jeżeli źle dobierze się pianki do swojej wagi to materac podczas użytkowania może ulec trwałemu odkształceniu. Pamiętać należy o tym, że jedynie prawidłowa gęstość pianki jest w stanie wyeliminować problem szybkiego i nieodwracalnego odkształcania materacy.

Materace dla osób z nadwagą

Piankowe materace 180×200 nie są najlepszym wyborem dla osób z nadwagą. Osoby powyżej 110kg powinny korzystać z materacy o dużej gęstości i twardości, które niestety nie zapewniają odpowiedniego komfortu snu. Osoby z taką wagą powinny rozglądać się za materacami lateksowymi (twardość h3), które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Dowolny rozmiar

Materac piankowy 160×200 jako jedyny pozwala na dowolne rozmiary i kształty. Dorównać mu może jedynie wspomniany powyżej materac lateksowy. W praktyce oznacza to, że z wygodnego snu nie trzeba rezygnować nawet w domku letniskowym, jachcie czy kamperze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sypialnia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.