Jak działa biokominek wolnostojący?

W ostatnich latach staje się on coraz bardziej popularnym elementem wystroju wnętrza mieszkania blokowego. I nie może to dziwić. Jego pojawienie się na rynku umożliwiło bowiem w końcu możliwość cieszenia się widokiem ognia nie tylko mieszkańcom domów jednorodzinnych. Biokominek w salonie to wspaniały pomysł na stworzenie nastroju w mieszkaniu blokowym. Jak działa to urządzenie?

Budowa

Biokominek wolnostojący zazwyczaj ma kształt prostokąta, który tworzą ramy wykonane ze stali nierdzewnej, którą pokrywa się dodatkowymi farbami przeciwpalnymi, które zabezpieczają obudowę. W ramach umieszcza się szkło hartowane. To właśnie ono umożliwia podgląd płomienia. Biokominek wolnostojący posiada także specjalny zbiornik na paliwo i palnik – zobacz na Mirat.eu.

Działanie

Biokominek w salonie działa na wyjątkowo prostych zasadach. Kiedy zbiornik zatankowany jest odpowiednim paliwem, wystarczy podłożyć ogień i będziemy mogli cieszyć się pięknymi płomieniami. Wygaszanie kominka następuje przez odcięcie dopływu tlenu. Dokonuje się tego przy pomocy specjalnej rączki. W biokominku pali się żywy ogień. Jest on generowany z ekologicznych paliw, zatem nie tworzy on popiołu, dymu, ani przyczynia się do powstawania spalin. To właśnie dlatego, biokominek może stać w każdym mieszkaniu. Jest to możliwe dzięki braku konieczności odprowadzania niekorzystnych efektów spalania, których w tym przypadku po prostu nie ma.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Salon. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.